Wesele w plenerze

wesele w plenerzeOrganizując wesele czasem rodzi się marzenie, aby było wesele w plenerze. Jeszcze do niedawna takie coś było trudne do zrealizowania, ale od niedawna co nieco się w tej kwestii zmieniło. I nie chodzi tu tylko o to, że zawsze w przypadku imprez plenerowych istnieje niebezpieczeństwo, że zbytnio w uroczystość zaingerują warunki atmosferyczne. To jest najmniejszy problem. Dziś pogoda przestała być czynnikiem decydującym albo wręcz przeszkodą. Dzięki temu wesele w plenerze jest coraz bardziej popularne. Coraz więcej firm oferuje usługę wypożyczenia i montażu cudownych namiotów, które przypominają sale królewskie z bajek dzieciństwa. Nie są jednak z bajki, bo bardzo realnie chronią i przed deszczem, i przed słońcem, a nawet przed zimnem.

Choć miłość jest gorąca, ale czasem organizując wesele w plenerze trzeba się wspomagać także dodatkowym ogrzewaniem. Najlepszą jednak porą, aby urządzić wesele w plenerze, jest lato – kiedy dni są długie, a noce ciepłe. Jakąkolwiek liczbę gości pragnie się zaprosić, najlepiej jest powierzyć organizację całej uroczystości ludziom, którzy znają się na rzeczy i dla których zgranie spraw logistycznych, estetycznych i funkcjonalnych, których wymaga wesele w plenerze, jest praktycznie codziennością.

Wydawać by się mogło, że wesele w plenerze, jako że wiąże się z dużą i otwartą przestrzenią, nie wiąże się z drobiazgowym przeliczaniem liczny gości. Przecież jest większe prawdopodobieństwo, że wszyscy się zmieszczą. Jest jednak różnica w organizacji tego typu uroczystości jak wesele w plenerze na kilkanaście oraz na kilkaset osób. Przewidując małą uroczystość w akompaniamencie cichej muzyki – nie trzeba szukać wielkiego namiotu. Zupełnie inaczej jest, gdy w planach ma się wesele w plenerze z kilkunastoma godzinami tańca. Takie czy inne okoliczności to nie problem: nowoczesne namioty posiadają niezbędną infrastrukturę – taką, jak chociażby możliwość podłączenia do niego energii elektrycznej, bo w czasie wesela w plenerze z pewnością i ona się przyda.

Mogą jednak być i tacy, którzy nie lubią mieć świadomości, że wokół nich jest namiot. Wtedy najlepiej zdecydować się, aby zorganizować wesele w plenerze na zapleczu restauracji albo hotelu. To taki dodatkowy bonus, bo nie trzeba się martwić o menu i obsługę kelnerską, które są niejako w komplecie z obiektem. Wtedy także zarówno Para Młoda jak i goście weselni mają jakąś alternatywę odpoczynku po emocjach dnia ślubu. Wesele w plenerze to także radość dla fotografa oraz kamerzysty. Dzisiejsze aparaty fotograficzne i kamery są bardzo czułe i wyposażone w jasne obiektywy, a fotografowie wyspecjalizowani, ale każdy lubi światło. I sprzęt, i człowiek. A wesele w plenerze to takie okoliczności przyrody, kiedy…wszystko jest jasne.